Музейко ЕООД
20 - 50 служителя Кандидатстване
Координатор Образователен екип
София

София длъжност на пълно работно време

МУЗЕЙКО е първият детски научен център в България и най-големият в Източна Европа. Неговите над 130 интерактивни инсталации в различни области на науката вдъхновяват деца между 6 и 11 години за откривателство, решаване на проблеми и иновации. Нашият екип разработва допълнителна програма от научни и арт работилници, научни закачки и програми за различни публики, за да посрещне и зарадва над 100 000 посетители всяка година

Отговорности

• Работи с училищни групи, посещаващи Музейко;
• Води научни и/или арт ателиета;
• Води и асистира при провеждане на вакнционните формати в Музейко;
• Работи със семейства, деца и училищни групи, за да осигури незабравимо и качествено преживяване за всички посетители в Музейко – подпомага тяхната ориентация из изложбите, предоставя научна информация, води кратки научни демонстрации;
• Подпомага работата на останалите членове на образователния екип в техните ежедневни взаимоотношения с посетителите;
• Води шоу в Планетариума

Изисквания и необходими умения

Образование и опит:
• бакалавърска степен по физика, химия, математика, биология или педагогика;
• умение за работа с деца и чувствителност спрямо потребностите на всяко дете, мотивация за работа с различни възрастови групи;
• добри умения за комуникация, както с децата, така и с родителите, чувствителност към различията и разбиране за културните и други особености и потребности на децата;
• желание да предава знания на достъпен език на възможно най-широк кръг деца и младежи и увереност, че децата могат, докато играят, да научат интересни, нови неща за света, който ги заобикаля

Умения
• Отлични умения за презентация и комуникация;
• Способност за работа в екип;
• Проактивност и добри организационни умения;

Личности качества
• Иновативност и изобретателност;
• Желание за комуникиране на науката;
• Силна мотивация;
• Способност за запазване на самообладание под напрежение и в кризисни ситуации;
• Позитивно и внимателно отношение

Възможност да работите в почивните дни - уикенди и официални празници

Ние Ви предлагаме

В МУЗЕЙКО можете да бъдете част от израстването на следващите поколения учени, инженери, откриватели, артисти, хора, които са мотивирани да научават и вярват в себе си.

Ние ви предлагаме и:
- работа в мотивиращ екип с широки интереси и експертиза;
- развитие на вашите умения за комуникация и работа с деца;
- възможност да научавате нови неща;
- коректни работодателски отношения;
- трудов договор и допълнително здравно осигуряване;