React Native Developer
Варна, Пловдив, София, други в България, работа от вкъщи
длъжност на пълно работно време

Варна, Пловдив, София, други в България, работа от вкъщи длъжност на пълно работно време

За нас

От основаването си през 2020 г., DGTal Apps се ангажира с дигитализацията на различни индустрии, предлагайки иновативни решения, които трансформират бизнес процесите. Разполагаме с богат екип от висококвалифицирани инженери, които имат обширен опит в разработването на цифрови продукти и услуги. Нашите решения са проектирани да улесняват интеграцията, подобряват ефективността и максимизират рентабилността в разнообразни сектори като здравеопазване, финанси, образование и търговия.

Отговорности

What You'll Do:
Develop and maintain high-quality cross-platform mobile applications using React Native.
Collaborate with cross-functional teams to define, design, and implement new features.
Stay up-to-date with new technology trends, applications, and protocols in the mobile app space.

Изисквания и необходими умения

Skills & Qualifications:
Solid experience in React Native and a strong understanding of its core principles.
Proficiency in TypeScript or JavaScript, along with newer specifications of ECMAScript.
Experience with state management libraries (e.g., Redux, MobX).
Familiarity with RESTful APIs to connect React Native applications to back-end services.
Understanding of modern mobile app development cycles and CI/CD tools.

Nice-to-Haves:
Experience with native mobile development (iOS/Android).
Knowledge of modern UI/UX trends in mobile development.
Experience with cloud message APIs and push notifications.
Contributions to open-source projects or a portfolio of released applications.

Ние Ви предлагаме

What We Offer:
Competitive Salary: Attractive compensation package commensurate with your experience and skills.
Professional Growth: Opportunities for professional development, including workshops, courses, and conferences.
Innovative Culture: Be part of a creative and innovative work environment where your ideas and contributions are valued.
Work-Life Balance: Flexible working hours and a supportive team to ensure a healthy work-life balance.

Информация за контакт

Телефон: 0899165075

ITCD 2024 Employers