Пощенска банка / Юробанк България АД
ЕКСПЕРТ МОНИТОРИНГ НА ОПЕРАТИВНИЯ РИСК
София

София длъжност на пълно работно време

Описание на позицията

Пощенска банка има над 30-годишно успешно присъствие сред лидерите на банковия пазар в България и e третата по активи, модерна универсална банка, която предлага иновативни продукти и финансови решения на своите клиенти.

За Отдел "Оперативен риск Банкиране на дребно", Централно управление Пощенска банка търси да назначи мотивиран и отговорен:

Експерт Мониторинг на оперативния риск

Основни отговорности, свързани с позицията:

∙ Извършва посещения на място в клоновете, с цел да установи проблеми в работата и контрола на клона;

∙ Разглежда получените в отдела известия за инциденти от финансовите центрове на Банката;

∙ Извършва всякакви други действия, описани в процедурата – „Докладване на инциденти от финансовите центрове към Централно управление”;

∙ Подържа електронен архив за докладваните дефицити/излишъци от ФЦ и извършва допълнителни проверки относно установяването на причините за формирането им;

∙ Изготвя матрица за дефиниране и промени на потребители и права на достъп до информационните системи на Юробанк България АД;

∙ Поддържа информационен регистър за потребителите и правата им на достъп в компютърната мрежа и информационните системи на Юробанк България АД;

∙ Извършва периодични проверки за съответствие на дадените права на служителите от финансовите центрове за достъп до информационните системи на Юробанк България АД;

∙ Изпраща одобрените касови лимити до финансовите центрове на Банката;

∙ Изготвя уведомления до служителите в клоновата мрежа във връзка с направени препоръки от Управление Вътрешен одит или други констатирани пропуски, измами и нарушения на вътрешните процедури;

∙ Изготвя презентации, справки, доклади, възложени му от Началник отдел „Оперативен риск – Банкиране на дребно“/Ръководител звено „Мониторинг на оперативния риск“ ;

∙ Установява кореспонденция със служителите от клоновата мрежа на Банката, другите звена и отдели;

∙ Подготвя материали за обучение на тема - „Оперативен риск” и участва активно в обучението на служителите от клоновата мрежа;

∙ Предоставя оперативна и методологична помощ на служителите от клоновата мрежа и помага за разрешаването на проблеми от неговата компетенция;

Изисквания, свързани с позицията:

∙ Висше икономическо образование;

∙ Много добро ниво на владеене на английски език;

∙ Много добра компютърна грамотност – MS Office пакет;

∙ Критично и аналитично мислене;

∙ Много добри комуникативни, организационни и презентационни умения;

∙ Задължителен опит в банка – минимум 3 години (в Клонова мрежа; други канали за работа с клиенти или в Централно управление на банка);

∙ Опит на ръководна позиция / позиция с контролни функции се счита за предимство;

∙ Опит на е сферата на Управление на риска се счита за предимство;

∙ Възможност за идентифициране на проблеми, тенденции или изключения, стремеж към усъвършенстване и намиране на решения.

Какво Ви предлагаме:

∙ Атрактивно възнаграждение и допълнително финансово стимулиране;

∙ Възможност за професионално и личностно развитие;

∙ Ясно дефинирани кариерни пътеки;

∙ Непрекъснати обучения и програми за развитие на потенциала;

∙ Допълнително здравно и пенсионно осигуряване;

∙ Работа в приятелска и динамична среда;

∙ Участие в разнообразни социално-отговорни дейности;

∙ Карта Multisport и Coolfit на преференциална цена;

∙ Преференции при ползване на банковите ни продукти.

Контакт ще бъде осъществен с всички кандидати, одобрени след предварителен подбор, при пълна конфиденциалност.

ITCD 2024 Employers