Допринасят ли стажантските програми за подходящата професионална реализация на младите хора?

Без да сме сигурни, че всички отговорили знаят какво означава "стажантска програма" и как протича времето на човек, нает на "стаж" на практика, е приятно да отбележим общото положително настроение към идеята хората да учат и придобиват работни навици, докато са млади и неориентирани.

Stazhantski programi По-тревожно е, че почти 30% казват "Не" или нямат мнение по въпроса, което е пряко свързано и с факта, че много хора се чувстват неудовлетворени или неоценени на работното си място напоследък.

Всъщност да се организира стажантска програма, която да е в синхрон с дългосрочните цели на една компания, изобщо не е проста и лесна задача. Освен това, често провеждането на такава програма излиза доста скъпо на компаниите, защото сумарно ресурсите, които отделят (хора, време, материална база) надхвърлят многократно видимите и измерими ползи от труда на стажуващите.

С други думи сериозни стажантски програми могат да си позволят да развиват и поддържат компании, с достатъчни приходи и средства за харчене и развитие на хората в тях. Следователно пък си струва да се кандидатства за такива места, дори да се налага да се прави кафе или да се снимат материали на колегите от време на време.

Освен ежегодния Форум "Кариери", който Джобтайгър провежда, такива позиции може да откриете и на предстоящите "Браншови срещи с работодатели", също организирани от Джобтайгър.

  • Отговори
    Брой
  • Да, защото се включват в автобиографията
    53
    8,32 %
  • Да, ако са свързани с реално придобиване на знания и опит
    405
    63,58 %
  • Не особено, поради ограничения им брой в България
    100
    15,70 %
  • Не, поради краткия период на провеждането им
    49
    7,69 %
  • Не мога да преценя
    30
    4,71 %