SOC Анализатор
бул.Черни връх
От 2000 до 3000 лв.

бул.Черни връх длъжност на пълно работно време От 2000 до 3000 лв.

Smart Cyber е новосъздадена компания с фокус върху изграждането на интелигентни решения за киберсигурност. За стартиращ проект търсим мотивирани експерти за работа в Security operations centаr (SOC) като анализатори – Tier-1, които да допълнят екипа ни.

Отговорности

• Мониторинг на SIEM (IBM QRadar) на IT системи за събития и инциденти свързани с кибер сигурността
• Следване на стандартно оперативни процедури за разпознаване и реакция на инциденти свързани с ИТ сигурността
• Използване на различни TCI инструменти за анализ и оценка на събитията
• Изготвяне анализ на събития, заплахи и уязвимости с цел предотвратяване на кибер атаки и инциденти
• Конфигуриране и поддържане на инструменти и системи за киберсигурност
• Консолидиране на данни от първоначален Triage за иницииране към Tier-2
• Изготвяне на доклади за отразяване на атаки и разрешаване на инциденти
• Комуникация с потребителите на SOC

Изисквания и необходими умения

• Познания в областта на системите за информационна сигурност, компютърни мрежи и комуникации сървърни операционните системи
• Познания или опит в работата с операционни системи IBM AIX, MS Windows, Linux;
• Познания и интерес в тенденциите на развитие на съвременните комуникационни и информационни технологии;
• Познаване на Закона за киберсигурност, Наредбата за минимални изисквания към мрежовата и информационната сигурност и стандартите за сигурност на информационните системи.
• Базовите познания по IP маршрутизиращи и комутиращи протоколи (routing and switching);
• Способност за анализиране на информационни потоци и бизнес процеси;
• Способност за бързо и компетентно разрешаване на проблеми;
• Комуникативни способности и умения за работа в екип;

За предимство ще се счита:
• притежаването на сертификати за професионална квалификация в областта на информационната сигурност;
• познания и опит в областта на виртуализационните технологии;
• професионален опит на подобна позиция.

Ние Ви предлагаме

• Стартова заплата от 2000 до 2500 лв. нето.
• Работа на 8-часов работен ден, с възможност за гъвкаво работно време и хибриден начин на работа
• Годишен бонус обвързан с постигнати резултати
• 25 дни годишен отпуск
• Нов модерен офис разположен до метро станция Дж.Баучер
• Екип, с който ще имате възможност да се развивате и да помагате за развитието на другите.
• Атмосфера, фокусирана върху постигането на резултати, които ще ви насърчат да поемете инициатива, да експериментирате и да правите неща, които никога не сте правили досега;
• Среда, в която вашето мнение има значение и имате влияние върху техническите решения;

Допълнителни придобивки:

• Корпоративни отстъпки
• Допълнително здравно застраховане
• По избор Карта Мултиспорт или Карта за градски транспорт
• Ваучери за храна

Кандидатствайте сега, като ни изпратите Вашата подробна автобиография, включваща специфични умения и опит в областта на позицията.
Само одобрените кандидати, ще бъдат поканени на интервю.
Всички кандидатури ще бъдат третирани конфиденциално и разгледани при стриктно спазване на Общия регламент за защита на личните данни (GDPR) и Закона за защита на личните данни.

Информация за контакт

Телефон: 0894394324

JobTiger Banner