Банка ДСК АД
Специалист мониторинг на ИТ системи
София
full-time

София full-time

Job Description

Основни задължения:
Осъществяване непрекъснато наблюдение и контрол на възложените му за мониторинг информационни системи и приложения на сменен режим 24х7;
Ежедневни и периодични процедури, свързани с обработка на банкова информация.
Ежедневни и периодични процедури, свързани с проактивна диагностика на критични ИТ системи.
Дейности по навременно идентифициране, регистриране и ескалиране на възникнали инциденти и съдейства за тяхното решаване.
Стартиране и управление на процедури за отстраняване на възникнали инциденти.
Изпълняване на функциите на първо ниво Help Desk в извън работно време, съгласно Процедурите за предоставяне на помощ на служителите.
Ежедневни и периодични дейности, свързани с изготвяне на отчети за ръководството на Банката.

Изисквания за заемане на длъжността:
Висше или средно специално образование;
Много добра компютърна грамотност;
Ползване на английски език на работно ниво;
Базови познания в областта на различни операционни системи;
Умения за работа с приложни системи, работещи на различни платформи;
Работа в банка на подобна позиция минимум 1 (една) година – ще се счита за предимство;
Умения за работа в екип, комуникативност и отзивчивост;
Психическа и поведенческа стабилност при стрес;
Внимание към детайла, дисциплинираност и диагностични умения.

Ние предлагаме:
Отлични възможности за професионално и кариерно развитие в една от водещите банки в България;
Ваучери за храна на стойност 200 лв на месец;
25 дни платен годишен отпуск;
Допълнително здравно осигуряване;
Ползване на преференциални условия за жилищни и ипотечни кредити.
Бонусна система в зависимост от постигнатите резултати;
Преференциални условия за Мултиспорт / КуулФит карта;
Отстъпки в редица големи компании.
Необходими документи за кандидатстване:
Професионална автобиография /CV/ на български език – с актуална снимка.

ITCD 2024 Employers